Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gol dhe asist në debutimin e tij te Cluj, ish-lojtari i Ballkanit në formacionin e javës në Rumani

Shkruar nga NEWSPORT
Gol dhe asist në debutimin e tij te Cluj, ish-lojtari i Ballkanit në

Ermal Krasniqi vetëm pak ditë më parë kompletoi transferimin e tij në Rumaniu, ku skuadra e Cluj siguroi shërbimet e tij. Ish-lojtari i Ballkanit bëri një debutim ëndrrash mbrënjen e djeshme, teksa në ndeshjen e parë me skuadrën rumune shënoi gol në minutën e 49-të në fitoren 3-0 të skuadrës së tij ndaj Farul Constantas.

Krasniqi nuk u mjaftua vetmë me kaq pasi asistoi në golin e tretë për të tijtë, ndërsa tashmë vjen dhe “shpërblimi” ndaj tij. Në Rumani është zgjedhur në formacionin e javës, ndërsa menjëherë ka shtuar entuziazmin në radhët e tifozëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga