Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Gjithmonë një rival i fortë dhe një kampion i madh”, sulmuesi i Bayern ka një mesazh për Piquen

Shkruar nga NEWSPORT
“Gjithmonë një rival i fortë dhe një kampion i
Vazhdojnë reagimet në botën e futbollit për lamtumirën e Gerard Pique me Barcelonën që do ta bëjë ditën e shtunë në “Camp Nou”. Pas mesazheve nga disa ish-shokët e skuadrës së t të Barcelonës apo dhe kombëtares si Carles Puyol , Riqui Puig, Sergio Ramos apo Neymar Junior, një nga rivalët e mëdhenj që ka pasur katalanasi gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë ishte sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Müller. Pikërisht sulmuesi bavarez ka reaguar ndaj vendimit të mbrojtësit katalanas për të varur këpucët në gozhdë. "Gjithmonë një rival i fortë dhe një sportist i madh. Një kampion dhe një legjendë e lojës sonë", tha sulmuesi gjerman, i cili gjithashtu e falënderoi.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga