Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fotogaleri/ 500 milionë stërlina investim, gati një super stadium në Premier Ligë

Shkruar nga NEWSPORT

Chelsea ka marrë miratimin për të rikonstruktua stadiumin "Stamford Bridge".

Kompania që ka fituar të drejtën për zbatuar projektin është i njëjti që është marrë me projektin e stadiumit "Olimpiko" në Pekin, ndërsa sot janë shfaqur edhe pamjet e para se si do të jetë shtëpia e "bluve" të Londrës pas rikonstruksionit.

"Stamford Bridge" do të ketë një kapacitet prej 60 mijë vendesh, do të jetë ultra modern dhe me stil arkitekturor të veçantë.

Kostoja e rikonstruksionit të stadiumit të skuadrës londineze kap shifrat e 500 milionë stërlinave.

Celsi

celsi1

celsi2

celsi3

celsi4

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga