Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Përplasje horror me portierin e Iranit, Pulisic reagon për herë të parë pas dëmtimit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Përplasje horror me portierin e Iranit, Pulisic reagon për
Christian Pulisic ishte protagonist kryesor i sfidës mes USA dhe Iranit, pasi shnëoi golin vendimtarë të sfidës duke i dhuruar Shteteve të Bashkuara të Amerikës kualifikimin për në fazën me eliminim direkt në Kupën e Botës. Futbollisti i Chelsea përveë golit të bukur që shënoi, ai pati edhe një përplasje horror me portierin e Iranit, duke u detyruar të dërgohet me urgjencë në spital, nga ku mori edhe ndihmën e nevojshme. Pikërish për këtë dëmtim që shqetësoi të gjithë tifozët amerikan ka reaguar nga spitali, duke qetësuar tashmë të gjithë, ndërsa do të shprehej se do të jetë gati për duelin e ditës së shtunë. “Kështu që jam krenar për djemtë e mi, do të jem gati të shtunën, mos u shqetësoni”, ka shkuar Pulisic. Tani në 1/8 e finales, në pritje të tyre është Holanda që përfundoi në krye të Grupit A përpara Senegalit, Ekuadorit dhe nikoqirëve, Katarit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga