Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Myrto UZUNI e nis nga Metropolitano, La Liga shpall kalendarin për sezonin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Myrto UZUNI e nis nga Metropolitano, La Liga shpall kalendarin për

La Liga ka bërë publike kalendarin për sezonin e ardhshëm 2023/24. Tashmë në elitën e futbollit spanjoll do të luaj edhe futbollisiti i Kombëtares,Myrto Uzuni. 28-vjeçari arriti të siguronte ngjitjen me skuadrën e Granadas ku u shpall edhe golashënuesi më i mirë.

Aventura e tij do të nis ndaj Atelico Madridit me 13 gusht në stadiumin “Metropolitano”. Kurse ndaj kampionëve në fuqi Barcelona, skuadra e Uzunit do të përballet në javën e 9-të. Ndërsa ndeshja me gjigandët e Real Madrid do të luhet në javën e 15-të.

Ndërsa “El Clasico” mes Barcelonës dhe Realit do të kemi mundësinë ta shijomë në javën e 11-të, ose më sakët me 29 tetor. Mbi të tjera një duel tjetër interesant ai i derbit të Madrid mes Atelticos dhe Realit do tyë luhet në javën e 6-të me 24 shtator.

 

[gallery jnewsslider="true" size="full" columns="1" ids="697777,697769,697770,697771,697772,697773,697774,697775,697776"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga