Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Ia kanë kaluar vetëm 3 lojtarë, Vedat MURIQI shkruan emrin me të arta në La Liga

Shkruar nga NEWSPORT

Vedat Muriqi po kalon një formë të mrekullueshme në këtë sezon futbollistik. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka arritur të shënojë plot 9 gola me fanelën e Mallorcas. Ai është në qendër të vëmendjes së medieve spanjolle pikërisht prej paraqitjes së tij.

Kanali zyrtar i La Liga-s ka publikuar një listë me gjithë futbollistët që kanë realizuar këtë sezon futbollistik. Në vend të parë renditet Robert Leëandoëski me 15 gola të shënuar. Pas tij janë Joselu dhe Karim Benzema me nga 11 gola. Kurse pas tyre gjendet pikërisht Muriqi me 9 gola të shënuar.

Nëse vijon me të tilla ritme, me siguri në fundin e sezonit do të bëhet e parezistueshme oferta për shërbimet e tij.

[caption id="attachment_681237" align="alignnone" width="1080"] Lista e golashënuesve[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga