Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ Fitorja e Manchester United në finale, lojtari i PARTIZANIT i "bashkohet" festës

Shkruar nga NEWSPORT

Manchester United fitoi përballë Neëcastle United në finalen e Carabao Cup duke u rikthyer pas 6 viteve tek fitimi i trofeve. Golat e Casemiro dhe autogoli i Botman i gatuar nga Rashford ndezën festën e “Djajve”, festë të cilës u është “bashkuar” edhe futbollisti i Partizanit, Eljon Sota.

Mbrojtësi i të kuqve është një fans i zjarrtë i gjigantëve anglez dhe shpeshherë poston foto në rrjete sociale në mbështetje të tyre. Të njëjtën ka bërë edhe pas ndeshjes ku shkruan: “Më të mirët”, në një foto të ekipit me trofeun.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga