Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONI/ Titulli shumë larg, Reali nis “përgatitjet” para City-t pa Courtois dhe Benzema

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONI/ Titulli shumë larg, Reali nis “përgatitjet”

Real Madrid do të luajë sot në transfertë në orën 19:30 përballë Gironas për javë ne 30-të të La Ligas. Teksa mbeten edhe 8 ndeshje larg fundit të kampionatit, madrilenët janë 11 pikë larg Barcelonës dhe titulli kampion mund të konsiderohet i katalanasve.

Gjithsesi, ndaj Gironas fitorja nuk diskutohet dhe Los Blancos do të kërkojnë 3 pikë të tjera teksa këto ndeshje do të shërbejnë edhe si para-përgatitëse për sfidën e çmendur ndaj Manchester City në Champions.

Ancelotti ka zbardhur 2 orë para formacionin titullar dhe ka vendosur të ulë në stol portierin Courtois dhe kapitenin Benzema.

Formacionet Zyrtare:

Girona (4-1-4-1): Gazzaniga; Martinez, Bueno, Juanpe, Gutierrez; Romeu; Couto, Tsygankov, Martin, Riquelme; Castellanos. Trajner: Michel

Real Madrid (4-3-3): Lunin; Carvajal, Militao, Rüdiger, Nacho; Modrić, Valverde, Kroos; Asensio, Rodrygo, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga