Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONI/ Ancelotti s’ka frikë nga Chelsea, publikon formacionin 2 orë para

Shkruar nga NEWSPORT

Real Madrid do të përballet me Chelsean sonte në orën 21:00 në Stamford Bridge për të luajtur ndeshjen e kthimit të Champions League. Madrilenët hyjnë si favorit absolut teksa kanë edhe një avantazh prej 2 golash në fitoren 2-0 të ndeshjes së parë.

Trajneri Carlo Ancelotti s’ka aspak frikë nga londinezët për një “skemë” të minutave të fundit dhe ka publikuar 2 orë përpara formacionin e ekipit të tij. Asnjë surprizë teksa startojnë 11-sha që luajti edhe ndeshjen e parë.

Camavinga sërish si mbrojtës i majtë ndërsa sulmi i besohet kapitenit Benzema i mbështëtur nga brazilianët Vinicius e Rodrygo. Valverde, Modric, Kroos është treshja e mesfushës ndërsa Carvajal, Militao dhe Alaba janë në mbrojtje përpara Courtois.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga