Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET ZYRTARE/  Gjermanët me mungesa ndaj Celtic, kapiteni me origjinë shqiptare kërkon 3 pikët

Shkruar nga NEWSPORT

Champions League do të startoj me dy takimet e orën 18:45. Leipzig do të pres Celtic në një sfidë direkte për kualifikim. Në krahun tjetër Dinamo Zagreb do të ketë një transfertë të fortë kundër Salzburg të cilët janë në kërkim të kualifikimit.

Lepizig ka mungesa të rëndësishme për këtë takim duke nisur me Olmo, Laimer dhe Klostermann, ndërsa Celtic është i plotë. Në krahun tjetër Salzburg vjen me 5 mungesa ku përballë tyre është kapiteni me origjinë shqiptare i Dinamo, Arjan Ademi.

Formacionet zyrtare:   

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga