Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Tuchel dhe Guardiola zbulojnë 22 “titanët”, Inzaghi vendos për ASLLANIN

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmja e sotme do të jetë spektakolare. Në orën 21:00 do të rikthehet edhe magjia e Champions League, ndërsa dy takime janë në program për tu zhvilluar. Interi ka udhëtuar në Portugali për të sfiduar Benfican Por Europa do të “paralizohet” nga dueli i dy gjigandëve.

Manchester City pret në “Etihad Stadium” skuadrën e Bayern Munich. Një përballje “titanësh” e cila është konsideruar edhe si “finalja” e parakoshme. Si “Qytetarët” ashtu edhe bavarezët kërkojë t’i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni. Sfidojnë njëri-tjetrin Guardiola dhe Tuchel, të cilët në të kaluarën janë përballur në Premier League.

Ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Manchester City - Bayern Munchen

Benfica - Inter

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga