Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Juventus përballë surprizës Frosinone, një shqiptar synon të eliminojë "Zonjën e Vjetër"

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET/ Juventus përballë surprizës Frosinone, një

Juventus do të përballet me Frosinonen në kuadër të çerekfinaleve të Coppa Italia. Sfida që do të zhvillohet në “Allianz Stadium” do të startojë në orën 21:00.

Tashmë dy trajnerët, si Massimiliano Allegri dhe Eusebio Di Francesco kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë nga minuta e parë e sfidës, për të kërkuar kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës. Në këtë sfidë shqiptari që luan titullar është Ibrahimovic, ndërsa Marvin Çuni e nis nga stoli.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus-Frosinone.

FORMACIONET ZYRTARE:

JUVENTUS: Perin; Gatti, Bremer, Danilo; Weah, McKennie, Locatelli, Miretti, Kostic; Ylidiz, Milik.

FROSINONE: Cerofolini; Okoli, Romagnoli, Lusuardi; Garritano, Brescianini, Mazzitelli, Lirola; Harroui, Ibrahimovic; Kaio Jorge

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga