Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Barcelona me sulm të frikshëm në "Camp Nou", ja si rreshtohen katalanasit ndaj Villarreal

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET/ Barcelona me sulm të frikshëm në "Camp

Barcelona do të luaj ndeshjen e fundit të javës së 6-të në La Liga ndaj Villarreal. Katalanasit e kanë nisur keq këtë kampionat dhe tashmë renditen në vendin e 9-të me 2 fitore, 1 barazim, 2 humbje. Mbrëmjen e sotme ndaj Villareal për herë të parë për këtë sezon do të luajnë sëbashku Messi,Suarez dhe Griezman. Pas humbjes me Granadan, katalanasit pritet të bëjnë autokritikë në shtëpi. Më poshtë do të gjeni rreshtimin e skuadrave.

Formacionet:

Barelona: ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Junior, Roberto, Busquets, Arthur, Griezman, Suarez, Messi

Villareal: Asnjeo, Quintilla, Torres, Albiol, Pena, Zambo Anguissa, Iborra, Parra, Cazorla, Chukëueze, Moreno

Tags:

BOTA LA LIGA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga