Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fitoi ndaj Chelsea në Premier League, Jurgen Klopp arrin një rekord personal

Shkruar nga NEWSPORT
Fitoi ndaj Chelsea në Premier League, Jurgen Klopp arrin një rekord
Liverpool dhe Chelsea u përballën mes tyre në sfidën e javës së 22-të të Premier League. Një takim që përfundoi në favor të “The Reds” që triumfuan me shifrat 4-1 ndaj “Bluve” të Londrës. Një ndeshje e veçantë për Jugen Klopp, i cili arriti shifrën e 200 fitoreve në krye të Liverpool.  Këtë shifër e ka arritur në 318 ndeshje të luajtura  me “The Reds”. Kujtojmë se trajneri gjerman pak ditë më parë ka njoftuar edhe largimin e tij nga “Anfield”, teksa në fund të këtij sezoni do të ndajë rrugët me klubit, teksa shpreson që të fitojnë titullin kampion. Aktualisht Liverpool kryeson në Premier League me 51 pikë pas 22 javësh kampionat.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga