Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Roma e De Rossit bën mrekullinë në sekondat e fundit, pikë e fituar me djersë në Firenze

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Roma e De Rossit bën mrekullinë në sekondat e fundit,

Roma ka barazuar 2 me 2 përballë Fiorentinës. Ndeshja e vlefshme për javën e 28 të Seria A i dha pikë të rëndësishme djemve të De Rossit në Firenze.

Fiorentina në anën tjetër mund të qajë 2 pikë të humbura përballë një rivali direkt për Europën. Kjo pasi Fiorentina e pati 2 herë avantazhin e takimit, pa arritur ta mbajë.

Fillimisht në pjesën e parë ku Ranieri gjeti golin. Në të dytën barazoi për Romën fillimisht Aouar. Fiorentina mori sërish avantazhin me Mandragoran, ndërsa për t’u përmendur është dhe penalltia e humbur më pas që mund të kishte vrarë ndeshjen.

Heroi i ndeshjes për Romën ishte Llorente, që shënoi në sekondat e fundit.  Me këtë pikë të fituar, Roma mban vendin e 5 në Seria A, që të çon në Europa League. Fiorentina me 5 pikë më pak, ndodhet e teta jashtë zonës europiane.

3 golat e parë të ndeshjes: (VIDEO)

Goli i barazimit në fund nga Roma: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga