Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Finale të parakohshme në Carabao Cup, zbulohen çiftet e fazës së 1/8-tave

Shkruar nga NEWSPORT
Finale të parakohshme në Carabao Cup, zbulohen çiftet e
Mbrëmjen e djeshme në Angli u luajtën ndeshjet e 1/16 të Carabao Cup dhe menjëherë pas këtyre sfidave janë mësuar edhe çiftet e fazës 1/8-tave. Në këtë fazë do të kemi një finale të parakohshme, pasi golgat kanë vënë përballë dy ekipet finalist të sezonit të kaluar. Manchester United do të përplasë sërish “brirët” me Newcastle, teksa “djajtë” janë fituesit në fuqi të Carabao Cup. Një tjetër sfida  e fortë është dueli mes West Ham dhe Arsenal, që premton spektakël dhe vë përballë dy ekipet pretendente për të fituar këtë trofe. Të gjitha ndeshjet do të luahen pas 1 muaji, saktësisht më 30 tetor. Çiftet e 1/8-tës në Carabao Cup Mansfield – Port Vale Ipswich – Fulham Manchester United – Newcastle Bournemouth – Liverpool Chelsea – Blackburn West Ham – Arsenal Everton – Burnley Exeter – Middlesbrough
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga