Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Federata e Futbollit të Kosovës sjell ndryshime, shorti i gjyqtarëve do të jetë transparent

Shkruar nga NEWSPORT
Federata e Futbollit të Kosovës sjell ndryshime, shorti i

Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i kampionatit të Kosovës, teksa Federata e Futbollit dhe presidenti Agim Ademi kanë sjellë një risi.

FFK-ja ka bërë me dije se shorti për gjyqtarët do të hidhet si gjithmonë, por këtë herë gjatë hedhjes së shortit do të jetë gjithçka transparente për publikun.

Shorti i delegimit të gjyqatarëve do të transmetohet dhe drejtpërdrejt në rrjetet sociale të Federatës dhe kjo gjë do të aplikohet në çdo javë të kampionatit.

NJOFTIMI I PLOTË I FFK-SË:

“9 gusht, 2023 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim gjyqtarët, të cilët këtë fundjavë fillojnë ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e edicionit të ri të garave 2023/2024 në futbollin kosovar.

Në takim është diskutuar rreth formatit të delegimit, i cili këtë vit do të jetë pak më ndryshe. Në fakt, delegimi i gjyqtarëve për ndeshje do të bëhet përmes shortit, i cili do të jetë transparent (transmetim i drejtpërdrejt në rrjetet sociale të FFK-së) dhe do të aplikohet për çdo xhiro. Gjyqtarit të cilit përmes shortit i bie të referoi ndeshjen e përcaktuar me short, është i obliguar të jetë në krye të detyrës, me përjashtim të rasteve kur i njëjti e dëshmon se ka probleme shëndetësore ose për arsye të tjera.

Me këtë rast, presidenti Ademi u dëshiroi suksese gjyqtarëve në punën e tyre dhe u kërkoi që të jenë sa më vigjilentë e të përgjegjshëm në kryerjen e detyrës.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga