Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FANTASTIKE/ Jo vetëm Struga, Shkupi dhe Shkëndija, edhe 2 skuadra të tjera shqiptare i bashkohen elitës

Shkruar nga NEWSPORT
FANTASTIKE/ Jo vetëm Struga, Shkupi dhe Shkëndija, edhe 2 skuadra

Në edicionin e ardhshëm futbollistik në Maqedoninë e Veriut do të jenë 5 skuadra shqiptare që dfo të garojnë në elitë. Dy skuadra të tjera shqiptare kanë arritur të sigurojnë ngjitjen në elitën e futbollit maqedonas.

Në këtë mënyrë Strugës, Shkupit dhe Shkëndijës për sezonin e ardhshëm iu shtohet edhe Vorska Sport dhe Gostivari. Të dyja këto skuadra kanë dominuar në ligën e dytë maqedonase. Voska Sport u rendit e para me 72 pikë, ndërsa në vend të dytë u rendit Gostivari me 70 pikë. Kjo ëhstë një sukses i jashtëzakonshëm për gjithë tifozët shqiptarë, me skuadrat shqiptare që detyrojnë kampionatin maqedonas të “flasë” akoma më shumë shqip në fushën e lojës.

Kujtojmë se Struga vetëm pak ditë më parë u shpall kampion në Maqedoninë e Veriut, ndërsa Shkupi dhe Shkëndija kanë arritur të kalojnë disa faza në kompeticionet europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga