Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Fantastik Bernard Berisha, futet në fushë dhe i jep fitoren skuadrës në minutën e 90 (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Fantastik Bernard Berisha, futet në fushë dhe i jep fitoren

Ish-futbollisti i Skënderbeut dhe i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha ka ngritur peshë stadiumin me golin e tij në minutën e 90 të sfidës Ural – Akhmat Grozny. Anësori kosovar u fut në fushën e lojës në minutën e 80 dhe menjëherë ja ka dalë të lërë shenjë duke i dhënë 3 pikë të arta skuadrës së tij që gjendet në vendin e 8 me 14 pikë.

Berisha dribloi 2 lojtarë dhe më pas arriti të dërgojë topin në rrjetë duke shënuar kështu golin e dytë këtë sezon në 8 ndeshje të luajtura. Ai gjithashtu ka dhuruar edhe një asist.

VIDEO E GOLIT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga