Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

ZYRTARE/ Pjesë e finales së Champions dhe sfidës hapëse të Euro 2024, UEFA vendos për arbitrin që do të gjykojë kombëtaren shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Pjesë e finales së Champions dhe sfidës hapëse
Kroaci - Shqiperi

Kroacia dhe Shqipëria do të përballen mes tyre ditën e mërkurën në orë 15:00. Një duel mjaft i rëndësishëm për kuqezinjtë që do të hyjnë nëfushë vetëm për fitoren, për të shpresuar më pas në kalimin në fazën tjetër.

NJë duel mjaft i vështirë dhe i niveli të lartë, ndërsa është mësuar edhe arbitri që do të vendosë drejtësi në “Volksparkstadion” në Hamburg. UEFA ka vendosur t’i besojë këtë duel François Letexier.

Ky i fundit ishte arbitër i 4-të në sfidën hapëse të Euro 2024 mes Gjermanisë dhe Skocisë, takim që u fitua 5-1 nga gjermanët. Gjithashtu 35-vjeçari ka qenë arbitër i 4-të edhe në finalen e Champions League mes Real Madrid dhe Dortmund.

Ndihmës të tij do të jenë Cyris Mugnier dhe Mehdi Rahmouni. Arbitër i 4-të do të jetë Sandro Scharer, ndërsa VAR-i i është besuar Willy Delajod.

ZYRTARE/ Pjesë e finales së Champions dhe sfidës hapëse
Arbitrat e ndeshjes
ZYRTARE/ Pjesë e finales së Champions dhe sfidës hapëse
François Letexier

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga