Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Tension te Gjermania para nisjes së Euro 2024, mbrojtësi i Realit dhe sulmuesi i Dortmund sherr në grumbullim

Shkruar nga NEWSPORT
Tension te Gjermania para nisjes së Euro 2024, mbrojtësi i Realit dhe
Gjermania

Situata te Gjermani duket se nuk është më e mira e mundshme. Sipas “Bild" ka tensione mes lojtarëve në dhomat e zhveshjes.

Gjatë stërvitjes ka patur mosmarrëveshje mes dy lojtrarëve, duke shpërthyer një debat i fortë mes tyre. Rudiger dhe Nicklas Fullkrug kanë patur një sherr mes tyre.

Pas fërkimeve të para, në duelin e radhës Rudiger e tërhoqi Fullkrug dhe e tërhoqi poshtë.Sulmuesi, pasi u rrëzua keq, filloi të shante jo vetëm shokun e tij të skuadrës, por edhe një nga anëtarët e stafit teknik, i cili sipas tij ishte fajtor që nuk e kishte ndalur Rudigerin: “Mos fishkëlleni!”

Në këtë pikë situata u nxeh dhe futbollistët nisën të shtyheshin, duke shkuar thuajse në përplasje fizike.Situata u tensionua aq shumë sa u desh të ndërhynte për t’i ndarë ndihmëstrajneri Sandro Ëagner, duke ndërprerë përkohësisht stërvitjen. Por kjo nuk është e gjitha.

Në fakt, Rudiger dhe Fullkrug nuk u qetësuan dhe mbrojtësi nuk e rifilloi punën me grupin, por përkundrazi iu bashkua trajnerit atletik për një vrapim rreth fushës.Rudiger dhe Fullkrug ishin kundërshtarë pak ditë më parë në finalen e Championsit Real Madrid – Dortmund.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga