Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Pamje të dhunshme, shqiptarët me anglezët bëhen bashkë dhe përleshen me serbët në Gjermani (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Pamje të dhunshme, shqiptarët me anglezët bëhen bashkë
 

Sonte në 21:00 luhet ndeshja mes Anglisë dhe Serbisë, që vlen për Europianin e Gjermanisë. Për këtë takim nuk kanë munguar incidentet, teksa së fundmi mediet angleze raportojnë se janë përfshirë dhe tifozë shqiptarë.

Bashkë me anglezët, tregohet se shqiptarët kanë sulmuar serbët. Përfshirja e shqiptarëve mund të ketë ardhur për shkak të miqësisë që ruajnë me disa grupe angleze, që mbështesin "3 Luanët". Në video të ndryshme transmetohen pamjet e dhunës, teksa policia ka ndërhyrë më pas.

Takimi mes dy përfaqësueseve është cilësuar si me rrezikshmëri të lartë. Kjo për shkak të huliganëve që udhëtojnë për t'i mbështetur. 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga