Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: Do jem në stadium duke brohoritur për Serbinë

Shkruar nga NEWSPORT
Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi: Do jem në stadium duke
Dritan Abazoviç

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mbrëmjen e djeshme teksa po ndiqte ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë ka dhënë një deklaratë që ka shkaktuar shumë reagime në rrjet.

Në një prononcim për RTS-në (televizionin publik serb), Abazoviç ka thënë se ndeshjen e sotme ndërmjet Serbisë dhe Anglisë në Euro 2024 do ta shikojë në stadium dhe se do ta mbështesë Serbinë.

“Nesër në mbrëmje do të jem në stadiumin e Gelsenkirchen, duke brohoritur për Serbinë kundër Anglisë. Shpresoj se është koha për befasinë e parë të madhe, edhe një barazim dhe do të ishte rezultat i mrekullueshëm, por pse të mos besoni se Anglia mund të rrëzohet”, - tha Abazoviç.

Ish-kryeministri i Malit të Zi tha se beson në kalimin e Serbisë në fazën tjetër të garës.

“Nesër është testi më i madh, nëse shkon mirë, mendoj se do të jetë një ecuri e madhe. Serbia ka individë të mrekullueshëm, mendoj se më në fund do të tregojnë se janë një ekip i madh”, - tha Abazoviç.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga