Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Gabimi i tij i hapi rrugë golit të Bajramit, reagon Federico Dimarco

Shkruar nga NEWSPORT
Gabimi i tij i hapi rrugë golit të Bajramit, reagon Federico Dimarco
Nedim Bajrami - Federico Dimarco

Italia mposhti Shqipërinë me shifrat 2-1. Goli i kombëtares shqiptare u shënua nga Nedim Bajrami, i cili përfitoi nga një gabim i Federico Dimarcos për të shënuar pas 23 sekondash lojë. Ndërkohë ky gola hyn në histori si goli më i shpejtë i shënuar në historitë e Kampionatëve Europiane.

Për këtë italiani ka reaguar në rrjetet sociale, ku thekson se ekipi i tij ishte shumë i aftë në reagim dhe e rëndësishme është ringritja e shpejtë. Ndër të tjera e pranon se bëri gabim, por i gëzohet fitores në fund.

“Një fitore e mirë për të nisur Europianin. Ishim të aftë të përmbysnim rezultatin dhe të reagonim ndaj gabimit tim. E rëndësishme është të ngihesh menjëherë në këmbë”, ka shkruar Dimarco. Kujtojmë se për Italinë barazoi Barella, ndërsa Bastoni përmbysi gjithçka në minutën e 15-të. të sfidës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Federico Dimarco 32 (@federicodimarco)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga