Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

FORMACIONET ZYRTARE/ Franca me “artilerinë e rëndë”, Austria kërkon surprizën në Duseldorf

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET ZYRTARE/ Franca me “artilerinë e rëndë”,
Austri - France

Austria dhe Franca luajnë në orën 21:00 sfidën e parë të tyre në Europianin e Gjermanisë. Më parë në grupin D Hollanda mposhti Poloninë me rezultatin 2-1.

Së fundmi janë bërë të ditura formacionet. Titullarët e Francës janë të frikshëm, teksa bashkë me Anglinë konsiderohen pretendentët kryesorë për fitimin e trofeut.

Në anën tjetër Austria do kërkojë surprizën në Duseldorf. Një ndeshje kjo e gjitha për t’u shijuar.

Formacionet zyrtare:

Austria: Pentz; Posch, Danso, Ëëber, Mëene; Seiëald, Grillitsch; Laimer, Sabitzer, Baumgartner; Gregoritsch

Franca: Maignan; Kounde, Saliba, Upamecano, Theo Hernandez; Kante, Rabiot; Dembele, Griezmann, Mbappe; Thuram

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga