Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

E PAZAKONTË/ Stjuardi i ndërhyn keqazi Moratës, sulmuesi i Spanjës rrezikon finalen (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
E PAZAKONTË/ Stjuardi i ndërhyn keqazi Moratës, sulmuesi i
Momenti kur stjuardi dëmton Alvaro Moratan

Edhe pse nuk ia doli që të shënonte gol, Alvaro Morata ishte një nga lojtarët më të mirë në fushës në gjysmëfinalen kundër Francës, të cilën Spanja e fitoi me rezultatin 2-1.

Megjithatë, një situatë e pazakontë ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes. Një tifoz u fut në fushën e lojës, teksa stjuardët iu ‘sulën’ për ta kapur. Njëri nga stjuardët e ngatërroi Moratën me tifozin dhe i ka ndërhyrë keqazi me sparkatë.

Morata pësoi një dëmtim në këmbë dhe filloi duke çaluar. Trajneri i Spanjës tha se duhet të shqyrtohet me kujdes shkalla e dëmtimit, madje Morata rrezikon edhe finalen e madhe të Europianit.

Megjithatë, 31 vjeçari ka qetësuar disi tifozët duke e kaluar me batutë këtë moment. “Jam mirë, por ishte karton i verdhë për stjuardin”, është shprehur Alvaro Morata.

Momenti kur stjuardi dëmton Alvaro Moratan

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga