Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Arrestohen 50 italianë në Dortmund, me thika e kapuç kishin bërë plan të sulmonin tifozët shqiptarë

Shkruar nga NEWSPORT
Arrestohen 50 italianë në Dortmund, me thika e kapuç kishin
 

Policia e Dortmundit ka vënë në pranga 50 tifozë italianë pasi kishin bërë plan që të sulmonin tifozerinë shqiptare. Sipas mediave të huaja mësohet se kjo ngjarje ka ndodhur vetëm pak orë para fillimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Italisë.

Tifozët italianë ishin të pajisur me thika dhe mjete të mprehta dhe kishin inskenuar planin që të sulmonin tifozët shqiptarë të cilët në mënyrë paqësore kanë festuar përgjatë gjithë ditës së sotme.

50 tifozët italianë ndodhen në paraburgim, ndërkohë mësohet se do të mbahen në paraburgim dhe më pas do të jetë Gjykata ajo që do të vendosë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga