Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

EURO 2024/ Moldavia shtang Poloninë dhe i vë 'flakën' grupit të Shqipërisë, Spanja dhe Turqia presin biletën për Gjermani (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
EURO 2024/ Moldavia shtang Poloninë dhe i vë 'flakën'
Përfundojnë 5 ndeshjet e mbrëmjes me rezultate mjaft interesante. Spanja fiton minimalisht me Norvegjinë dhe siguron kualifikimin për në Euro 2024. Turqia dhe Rumania mposhtin me 4 gola Letoninë dhe Andorrën. Turqit, vetëm një ‘tragjedi’ u prish kualifikimin për në Gjermani teksa matematikisht i duhet 1 pikë, ose një humbje minimale me Uellsin në ndeshjen e rradhës. Situata në Grupin E ku kryeson Shqipëria bëhet super e nxehtë. Moldavia ndal në barazim Poloninë në mes të Varshavës dhe në sfidën e rradhës do të japë maksimumin ndaj Shqipërisë për të mbajtur gjallë shpresat e kualifikimit. Rezultatet:

Norvegji 0–1 Spanjë

 

Poloni 1–1 Moldavi

Turqi 4–0 Letoni

Goli i anuluar për offside i Akgun:

Uells 2–1 Kroaci Rumani 5-0 Andorra

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga