Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

EURO 2024/ “Finale” që në ditën e parë, Italia dhe Anglia ndezin kualifikueset (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT

Europiani Gjermani 2024 ngre sot zyrtarisht siparin me fazën kualifikuese ku do të përballen menjëherë ekipe gjigante si Italia dhe Anglia. Finalja e edicionit paraardhës ku italianët ngritën trofeun do të përsëritet sërish por kësaj here në ndeshjen e parë të fazës së kualifikuesve.

Fillimisht ndeshja e parë për sot është ajo mes Kazakistan dhe Slovenisë në orën 16:00 ndërsa shtatë të tjerat do të luhen në 20:45 ku vëmendja është e gjitha në stadiumin Diego Armando Maradona ku Italia pret Anglinë.

Një tjetër ish-kampionë si Portugalia do të luajë gjithashtu sonte porn ë një përballje shumë të lehtë ndaj Lihtehtejnit.

Ndeshjet e ditës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga