Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

"Është zgjuar, mund të kryejë veprime të vogla", mjeku i Schumacher: Vështirë të kthehet si më parë

Shkruar nga NEWSPORT
"Është zgjuar, mund të kryejë veprime të

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher (51 vjeç) vijon të jetë në gjendje të rëndë që pas aksidentit në një pistë skish në Zvicër në dhjetorin e 2013. Prej atij momenti gjendja e pilotit ka ardhur në përmirësim, teksa kujtojmë se për muaj me radhë ishte në koma.

Neurokirurgu që ndjek kampionin e botës ka folur për TMC në Francë ku ka theksuar se Schumacher merr frymë dhe bën veprime të vogla, teksa kaq mund të jetë e gjitha çka mund të bëhet.

"Schumacher është zgjuar, merr frymë, zemra I rreh dhe mund të ulet duke bërë veprime të vogla me ndihmë nga të tjerët, por jo veprime të shumta. Është në gjendje vegjetative, që do të thotë se është zgjuar por nuk përgjigjet. Mendoj se s'mund të bëjmë më shumë", tha Erich Riederer.

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga