Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Erdogan nuk ndalet, pushon nga puna edhe 94 arbitra futbolli

Shkruar nga NEWSPORT
Erdogan nuk ndalet, pushon nga puna edhe 94 arbitra futbolli

94 gjyqtarë të ligës turke të futbollit janë pushuar nga puna pas grushtit të dështuar të shtetit në fillim të muajit korrik.

Pushimet masive nga puna pas grushtit të shtetit që shkaktoi mbi 200 të vrarë dhe mijëra të plagosur prekën jo vetëm ushtrinë por edhe sistemin arsimor në vend. Ditën e djeshme presidenti turk Rexhep Taip Erdogan riemëroi me anë të një dekreti 197 gjeneralë të rinj.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga