Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Enrique, Pochettino apo Tuchel? Orë vendimtare të Tottenham

Shkruar nga NEWSPORT
Enrique, Pochettino apo Tuchel? Orë vendimtare të Tottenham

Tottenham nuk po kalon nje situate aspak te qetë ditët e fundit. E ardhmja e Antonio Contes është në “fije të perit” dhe se tashmë drejtuesit kanë një listë me emra për të zëvendësuar italianin.

Sipas “The Telegraph” Mauricio Pochettino, Luis Enrique dhe Thomas tuchel janë 3 kandidatët më potencial për stolin e “Spursave”. Kjo diskutohet për sezonin e ardhshëm.

Drejtuesit akoma nuk kanë vendosur përfundimisht nëse do të vazhdojnë me italianin deri në fund të sezonit apo do të ndajnë rrugët së shpejti.  Në rast se Conte largohet gjatë ditëve të ardhshme atëherë skuadrën deri në fund të këtij sezoni do ta drejtojë Ryan Mason.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga