Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Elbasani njofton 5 ndeshje miqësore, 3 prej tyre me ekipe të Superiores

Shkruar nga NEWSPORT
Elbasani njofton 5 ndeshje miqësore, 3 prej tyre me ekipe të

Elbasani vijon me përgatitjet për sezonin e ri ku është zhvendosur prej disa ditësh në Ohër ku po zhvillon fazën përgatitore. Nën drejtimin e trajnerit Nevil Dede, skuadra ka zhvilluar disa senaca stërvitore dhe 2 teste miqësore ndaj Kukësit dhe Ohrid, të dyja barazim.

Ditën e sotme, klubi ka njoftuar edhe 5 miqësore të reja që do t’i shërbejnë Dedes për të konsoliduar grupin me superyje përsa i përket nivelit të Kategorisë së Parë.

Nesër do të sfidojnë Voska Sport në Strugë ndërsa më 29 korrik e 2 gusht do të përballen me Dinamon e Skënderbeun në Pogradec e Korçë. Më 5 gusht rikthehen në Elbasan ku do të ndeshen me një tjetër ekip të elitës, Laçin. Faza përgatitore do të mbyllet me Luzin më 12 gusht në Kavajë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga