Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Edhe trajner, edhe lojtar, ish-lojtari i Milanit drejton përfaqësuesen aziatike

Shkruar nga NEWSPORT
Edhe trajner, edhe lojtar, ish-lojtari i Milanit drejton përfaqësuesen

Ish-futbollisti i Milanit dhe përfaqësueses së Japonisë Keisuke Honda merr dhe një rol tjetër në futboll.

32-vjeçari ka pranuar ofertën e Federatës së Futbollit të Kamboxhias për të drejtuar përfaqësuesen aziatike në dy vite. Vetëm pak kohë pasi kishte firmosur kontratën e re si futbollist i ekipit australian Melbourne Victory.

Ai do të drejtojë Kamboxhian në Kupën e Azisë Juglindore në muajin dhjetor. Por impenjimi si trajner nuk do ta pengojë të luajë si futbollist.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga