Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E TRISHTË/ Po mbështeste ekipin e zemrës, vdes tifozi gjatë ndeshjes së La Ligas

Shkruar nga NEWSPORT
E TRISHTË/ Po mbështeste ekipin e zemrës, vdes tifozi gjatë
Ndeshja e La Ligas mes Valencias dhe Cadiz, e mbyllur me fitoren e miqve 0-1, u la në hije pas vdekjes së një tifozi në tribuna. Viktima pësoi një atak kardiak pak para nisjes së ndeshjes dhe fatkeqësisht, nuk u shpëtua dot nga mjekët. Për shkak të dramës së ndodhur, ndeshja u shtye për 10 minuta. Tifozi u dërgua me urgjencë në spital, aty ku doktorët konfirmuan vdekjen e tij. “Na vjen keq shumë për vdekjen e tifozit Valencianist, i cili ishte trajtuar urgjentisht sonte në Mestalla para fillimit. Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe miqtë e tij. PREHU NE PAQE!”-njofton klubi Valencias ne rrjete sociale.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga