Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E pazakontë ajo që ndodh në Angli, gjyqtari kryesor del me barrelë nga fusha e lojës

Shkruar nga NEWSPORT
E pazakontë ajo që ndodh në Angli, gjyqtari kryesor del me

Në futboll shpesh herë për fatin e keq shumë lojtarë pasi dëmtohet dalin nga fusha e lojës me barelë, pasi dëmtimi është shumë i rëndë.

Por nuk ndodh shpesh të shikojmë që gjyqtari kryesore i sfidës të detyrohet të nxirret me barelë, dhe diçka te tillë ka ndodhur në Angli në Ligën e dytë, ku Sam Purkiss u zëvendësua pas 11 minutash lojë.

Në ndeshjen mes Sëindon dhe Grimsby që u luajt mbrëmjen e djeshme, gjyqtari u godit me top në kokë gjatë lojës dhe pasi mori trajtimin në fushë, e kishte të pamundur të vazhdonte pjesën e mbetur të takimit.

Arbitrit të katërt Gareth Viçars iu kërkua të hynte në fushë për të vazhduar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga