Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Milani kompleton transferimin e 7-të, amerikani blindon mesfushën kuqezi

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Milani kompleton transferimin e 7-të, amerikani blindon

Milan ka arritur marrëveshjen me Yunus Musah. Mesfushori do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me kuqezinjtëpasi Valencia pranoi një ofertë prej 20 milionë eurosh nga skuadra e Serisë A.

Milani ka përfunduar me sukses negociatat me Valencian për të blerë mesfushorin 20-vjeçar, Yunus Musah, raporton La Gazzetta dello Sport. Musah tashmë ka rënë dakord për kushtet personale me Milanin, duke rënë dakord për një kontratë fitimprurëse pesëvjeçare me vlerë rreth 1.7 milionë euro në sezon. Klubet kanë vendosur për një tarifë transferimi prej 20 milion euro, me një bonus prej 1 milion euro.

Amerikani i talentuar bëhet kështu afrimi i 7-të i Milanit. Ardhja e Musah shton thellësi dhe cilësi në opsionet e mesfushës për Piolin, duke forcuar më tej skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga