Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E KRYER/ Mesfushori i Flamurtarit akord me Skënderbeun

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Mesfushori i Flamurtarit akord me Skënderbeun

Mesfushori brazilian Yuri Merlim Dos Santos ndërpreu së fundi kontratën e tij me ekipin e Flamurtarit dhe është gati për një aventurë të re.

Yuri ka arritur akordin me ekipit e Skënderbeut, ekip që sapo është rikthyer në elitën e futbollit shqiptar. Marrëveshja është gati dhe e rënë dakord, pritet vetëm firma mbi kontratë. Në sezonin që sapo lamë pas braziliani arriti të shënonte 4 gola dhe të asistone 6 herë për shokët e ekipit.

Kujtojmë që më parë Yuri është aktivizuar me ekipe të vendin të tij si, Madureira, Renaux, Sao Carlos America SP. Gjithashtu braziliani ka luajtur edhe me Turbinën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga