Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E KRYER/ Merr fund “telenovela” Bellingham, arrihet akordi për ta bërë lojtarin “galaktik”

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Merr fund “telenovela” Bellingham, arrihet akordi për

Real Madrid është gati të mbyllë bombën e parë të madh për sezonin e ardhshëm. Siç raporton Marca, nënshkrimi i Jude Bellingham është shumë afër. Mesfushori anglez do të largohet nga Borussia Dortmund dhe do të transferohet në Spanjë për të nisur një fazë të re në karrierën e tij.

Klubi madrilen mundi konkurrencën nga Liverpool dhe Manchester City, të cilët po ofronin më shumë para. Me përjashtim të ndonjë surprize, mesfushori 20-vjeçar do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2029 dhe do të kushtojë rreth 120 milionë euro. Gjermanët e blenë atë në 2020-tën nga Birmingham për vtëm 25 milionë. Njoftimi zyrtarë do të bëhet vetëm në fund të kampionatit.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga