Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KONFIRMUAR/ Probleme për Interin para derbit, zikaltërit humbasin sulmuesin argjentinas

Shkruar nga NEWSPORT

Interi do të përballet me Milanin ditën e nesërme në orën 20:45 për javën e 21 të Serie A. Zikaltërit duan të përfitojnë nga momenti negativ i kuqezinjve për të marrë një tjetër fitore në derbi pas asaj në Superkupë. Një tre pikësh do të thonte një hap gjigant për zonën Champions dhe që mund të largonte nga gara kuqezinjtë.

Mirëpo, trajneri Inzaghi duhet të bëjë pa shërbimet e sulmuesit Joaquin Correa, i cili është dëmtuar dhe nuk ia ka dalë të rikuperohet në kohë. Një tendosje muskulore ka bërë që argjentinasi të humbasë sfidën e rëndësishme nesër dhe Inzaghi humbet një armë tjetër që mund të futej nga stoli për të ndryshuar ekuilibrat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga