Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E BUJSHME/ Sergio Ramos përgatit rikthimin tek ish-klubi i tij

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Sergio Ramos përgatit rikthimin tek ish-klubi i tij

Sergio Ramos dëshiron të kthehet në Spanjë pasi kontrata e tij me Paris Saint-Germain skadon në fund të qershorit.

Ramos, i cili iu bashkua PSG-së në një transferim të lirë në vitin 2021, është gati të ndahet me kampionët e Ligue 1 pasi kontrata e tij ekzistuese të përfundojë në fund të këtij muaji. Ai do të jetë një agjent i lirë pasi të përfundojë marrëveshja e tij dhe, sipas Cadena SER, mbrojtësi veteran dëshiron të kthehet në ish-klubin e tij Sevilla në Spanjë.

Ish-kapiteni i Spanjës është produkt i akademisë së Sevillas dhe kaloi dy sezone në klub si profesionist përpara se të shkonte në Real Madrid. Ramos kaloi 16 vjet në Santiago Bernabeu, duke fituar 22 tituj, përpara se të shkonte në Paris në 2021.

Kthimi i mbrojtësit 37-vjeçar në klubin e tij të fëmijërisë mund të mos jetë një shenjë e mirë duke marrë parasysh se marrëdhënia e tij me tifozët u përkeqësua gjatë kohës së tij në Real Madrid.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga