Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Dy 'përbindësha' në një ring, konfirmohet superdueli Anthony Joshua – Francis Ngannou

Shkruar nga NEWSPORT
Dy 'përbindësha' në një ring, konfirmohet
Tashmë është e konfirmuar, Anthony Joshua do të përballet me Francis Ngannou në Arabinë Saudite në mars të këtij viti. Kundërshtari i ardhshëm i Anthony Joshua është konfirmuar si ish-kampioni i peshave të rënda të UFC-së, Francis Ngannou, me ndeshjen që do të zhvillohet në Riad, Arabinë Saudite në mars. Konferencë për shtyp më 15 janar do të japë më shumë detaje mbi këtë superduel. Dy ‘titanë’ do të përplasen ballë për ballë në një duel që do të mbajë ‘peng’ gjithë botën e boksit dhe të dyluftimeve. Konfirmimi vjen nga kompanitë promocionale që do të jenë në krye të këtij eventi, Queensberry Promotions dhe Matchroom Boxing.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga