Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Duhet të vij në zyrë të më takoj”, Pochettino e nis me deklarata të forta

Shkruar nga NEWSPORT
“Duhet të vij në zyrë të më takoj”,

Mauricio Pochettino ka dhënë deklaratën e parë si trajner i Chelseas. Pas zyrtarizimit të tij ditë më parë sot ka ardhur edhe konfreneca për shtyp.

Gjatë kësaj conference tekniku është ndalur tek shumë çështje përfhirë edhe atë të Lukakut. Kujtojmë që Lukaku i dha fund huazimit të tij me Interin dhe tashmë pritet rikthimi tek “Blutë e Londrës”.

Për rikthimi i tij duke se është larg pasi trajneri argjentias ka deklaruar se më parë duhet të vij në zyrën time të më përshëndes.

"Të gjithë e dinë se çfarë mendojmë. Nëse ai qëndron, ai do të duhet të vijë të stërvitet më 12-13 korrik dhe të fillojë para-sezonin. Nëse ai është ende një lojtar i Chelsea atëherë, ai do të vijë në zyrën time për të përshëndetur. do të gjithë lojtarët e tjerë”, ka thënë Pochettino

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga