Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dorëzohet Liverpool, Klopp për Bellignham: S’kemi fuqi, ai është një Ferrari ndërsa ne s’e ngasim dot

Shkruar nga NEWSPORT
Dorëzohet Liverpool, Klopp për Bellignham: S’kemi fuqi, ai

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Leeds, ku u pyet për Jude Bellingham. Gjermani zbulon se klubi anglez është dorëzuar sepse nuk është në gjendje të shpenzojë aq shumë para.

"Nuk kam asgjë për të thënë për këtë. Nuk është për të, por kurrë nuk e kuptoj pse flasim për gjëra. që ne nuk mund t'i kemi. Ne nuk mund të blejmë 6 lojtarë 100 milionë euro në një verë. Duhet të kuptosh se çfarë mund të bësh dhe më pas të punosh në të. Kjo është puna jonë. Ne nuk jemi fëmijë...

Kur një 5 vjecar e pyet se çfarë do për Krishtlindje dhe ai thotë një Ferrari do të thuash se është shumë i shtrenjtë dhe nuk mund ta ngasësh. Nëse ky djalosh ishte vërtet i pakënaqur sepse nuk mori një Ferrari, do te ishte shumë e trishtuar. Ne bëmë gjithçka për të marrë atë që kemi nevojë dhe atë që duam, por ka raste kur duhet të pranojmë dhe të largohemi."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga