Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Gjest i madh nga ish-futbollisti, donacione sportive për skuadrën e Superligës

Shkruar nga NEWSPORT
Gjest i madh nga ish-futbollisti, donacione sportive për skuadrën e

Një gjes mjaft i i bukur dhe mbi të gjitha tejet i rëndësishëm ka ardhur nga ish-futbollisti Nuhi Hakiqi, i cili ka qenë pjesë e skuadrës së Superligës së Kosovës, Llapit.

Hakiqi me dëshirën e madhe për të parë ish-skuadrën e tij sa më mirë ka vendosur të bëjë disa dhurata për ish-klubin e tij. 9 topa futbolli të kualitetit të lartë dhe shumë mjete të tjera sportive janë ofruar sot për skuadrën e Llapit nga një prej ish-lojtarëve të ekipit. Lajmin është bërë i ditur nga vetë klubi, që ka njoftuar për këtë dhuratë që i është bërë klubit.

"Në prani të kryetarit të klubit, Nexhat Dumnica si dhe trajnerit, Tahir Batatina, ish-futbollisti i Llapit, Nuhi Hakiqi gjatë ditës së sotme i ka dhuruar klubit të zemrës donacione sportive, duke përfshirë 9 topa të kualitetit të lartë si dhe mjete të tjera sportive. Ky është një shembull për të tjerët që duhet ndihmuar klubin në çfarëdo mënyre drejt synimeve të përbashkëta", shkruhet në faqen zyrtare të klubit të Llapit.

[gallery columns="1" size="full" ids="189358"]

Tags:

KOSOVA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga