Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Do të fitojë pagë stratosferike te Al Nassr, Sadio Mane do t'iu nënshtrohet sot vizitave mjekësore

Shkruar nga NEWSPORT
Do të fitojë pagë stratosferike te Al Nassr, Sadio Mane do
Sadio Mane mund të konsiderohet pa frikë lojtari më i ri i Al Nassr. Sulmuesi ka vendosur t’iu bashkohet yjeve të tjerë në kampionatin arab, duke u larguar nga Bayern Munich vetëm pas një sezoni të dështuar. Ish-lojtari i Liverpool ditën e sotme pritet t’iu nënshtrohet edhe vizitave mjekësore, për të përfunduar kështu edhe transferimin e tij në Arabi, teksa pritet të firmosë edhe kontratën me skuadrën ku luan edhe Cristiano Ronaldo. Sipas “Sky Sport” bëhet e ditur se palët kanë rënë dakort për një shumë prej 24 milionë eurosh me Bayern, teksa Mane do të përfitojë 34 milionë euro në vit. Në këtë mënyrë Mane është lojtari i 5-të në listën e më të paguarve në Arabinë Saudite. Ronaldo dhe Benzema janë dy më të paguarit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga