Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Policia zbulon arsyet, skenar dhune në stadium; ja pse nuk u luajt takimi Kamza-Besëlidhja

Shkruar nga NEWSPORT
Policia zbulon arsyet, skenar dhune në stadium; ja pse nuk u luajt takimi

Federata Shqiptare e Futbollit e ka liçensuar stadiumin e Kamzës "Fuat Toptani", por për forcat e rendit ky impiant nuk i plotëson kushtet teknike të sigurisë. Sipas policisë ky ishte dhe shkaku kryesor se pse nuk e ka marrë përsipër ndeshjen Kamza-Besëlidhja.

Gjithashtu,në shkresën e tyre të botuar thuhet se policia ka informacion se tifozët vendas do të godasin me sende të forta tifozerinë mike dhe trajnerin e Besëlidhjes.

Në fakt, për më shumë se një orë tifozët miq kanë qenë të pranishëm në stadium, ndërkohë që edhe në rrugë kanë lëvizur pa praninë e forcave të rendit dhe për asnjë moment nuk ka pasur asnjë incident.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga