Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dhimbje konstante e gjurit, mjekët “ultimatum” Luis Suarezit: Tërhiqu nga futbolli ose do të të pritet këmba

Shkruar nga NEWSPORT
Dhimbje konstante e gjurit, mjekët “ultimatum” Luis Suarezit:

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez është në prag të pensionimit nga futbolli për shkak të vështirësive të tij me një problem të vazhdueshëm në gju.

Çfarë ndodhi? Sulmuesi uruguaian iu bashkua skuadrës braziliane, Gremio, si agjent i lirë në një marrëveshje dyvjeçare në fillim të këtij viti. Megjithatë, sulmuesi ka luajtur përmes barrierës së dhimbjes për shkak të osteoartritit në gjurin e tij të djathtë.

Suarez ka qenë duke iu nënshtruar një trajtimi specifik nën juridiksionin e ekipit mjekësor të klubit. Si masë paraprake, ai është ndaluar fillimisht të luajë ndeshje në terren sintetik dhe është pushuar kundër Palmeiras në kampionatin brazilian. Së fundmi, mjekët i kanë vënë edhe ultimatumin: Li futbollin ose humb këmbën!

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga