Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Derbi lë me pasoja Tiranën dhe Partizanin, shtohen mungesat për Ahmatajn dhe Abilaliajn

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi lë me pasoja Tiranën dhe Partizanin, shtohen mungesat për

Mungesat ishin çështje kryesore në derbin mes Tiranës dhe Partizanit. Dy skuadrat vinin mes shumë dëmtimeve që cunguan përzgjedhjet e trajnerëve. Derbi përfundoi në barazim 1-1 me golat e Hasanit dhe Kekos që u japin nga një pikë skuadrave.

Mirëpo, në ndeshjet e javës së ardhshme shtohen edhe dy mungesa të tjera, nga një për çdo ekip. Florjan Përgjoni i Tiranës dhe Maguette Gueye i Partizanit u ndëshkuan me karton të verdhë në derbi.

Mbrojtësi bardheblu humbet ndeshjen me Laçin, të dielën në orën 13:30 në transfertë, ndërsa mesfushori afrikan nuk do të jetë përballë Teutës, të enjten në orën 17:00 në ‘Arenën e Demave’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga