Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Derbi i Madridit në Kupën e Mbretit, formacionet e mundshme Real-Atletico

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Madridit në Kupën e Mbretit, formacionet e mundshme

Mbrëmjen e sotme në Spanjë do të luhet edhe derbi i Madridit mes Real Madrid dhe Atletico Madrid, takim i vlefshëm për Kupën e Mbretit.

“Los Blancos” dhe “Colchoneros” do të përplasin “brirët” mes tyre ëpr të siguruar fitoren, ndërsa synojnë që të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në këtë kompeticion.

Ky takim luhet për llogaritë e çerekfinales dhe do të nisë në orën 21:00 në “Santiago Bernabeu”, ndërsa trajnerët do të luajnë me lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Nacho, Rudiger, Alaba, Mendy; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius Jr.

Atletico Madrid: Oblak; Molina, Savic, Hermoso, Reinildo; Llorente, De Paul, Kondogbia, Carrasco; Griezmann, Depay.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga